Image

Kopalnia inspiracji #02

3
min czytania

Inspirować można się na wiele sposobów. Słuchając muzyki, na spacerach, na spotkaniach, oglądając dokonania innych. Wszystko to ogromna kopalnia inspiracji. Tym ostatnim zagadnieniem zajmiemy się znowu dziś, w drugiej części kopalni inspiracji.

Poniżej przykłady miejsc w sieci, które są przykładem, jak można mieć pomysł, dzielić się nim i nawet zarabiać.

Kopalnia inspiracji – definicja

Pod pojęciem kopalni inspiracji rozumiem miejsce gdzieś nieopodal, które zawiera przykłady, wytyczne, realizacje, koncepcje, kolory, kształty, formy mogące pobudzić do kreatywności. Odpowiednio wydobywając wartości z takiej kopalni, można stworzyć nową wartość, która oprócz tego, że stanie się nowym produktem, to może stać się kolejną inspiracją.

Instructables

Chyba najbardziej znany serwis z przykładami i poradami na temat tworzenia czegokolwiek. Zwykli użytkownicy i nie tylko prezentują swoje dzieła krok po kroku z opisami, zdjęciami, filmami wideo. Wszystko na Instructables z podziałem na kategorie i podkategorie, a wśród nich: elektronika, moda, warsztat, meble, podróże, jedzenie, zabawy i inne. 9 kategorii i ponad 150 podkategorii. Portal wspierany przez Autodesc, producenta oprogramowania do profesjonalnego projektowania.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]”Instructables to miejsce, które pozwala odkrywać, dokumentować i dzielić się swoimi dziełami.”[/perfectpullquote]

instructables

Etsy

Jak piszą na swojej stronie twórcy: „Etsy to światowy rynek wyjątkowych
i kreatywnych towarów. Jest domem dla wszechświata wyjątkowych, niezwykłych przedmiotów, od unikalnych ręcznie wykonanych elementów po zabytkowe skarby.”

Etsy jest miejscem gdzie można nie tylko zaprezentować własne dokonania, ale także je sprzedać, choć w zasadzie jest to jego główna cecha. Oczywiście wszystko ładnie posortowane w 8 kategoriach i wielu, wielu podkategoriach. Wśród nich m.in.: biżuteria, odzież i obuwie, przyjęcia weselne, zabawki,  vintage. Można sobie wyobrazić ogrom inspiracji, a zarazem talentu w prezentowanych realizacjach.

Wszytko można kupić. Zapewne tu znajdziecie większość, od poduszek dla dzieci, przez projekty t-shirtów, po stare znaczki. Kopalnia inspiracji.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]”Ułatwiamy znalezienie Twojej rzeczy.”[/perfectpullquote]

etsy

Pinterest

Ze wszystkich opisów na temat Pinterest’a ten chyba pasuje najlepiej: „Pinterest pomaga znajdować pomysły do wypróbowania.”

Po rozpoczęciu korzystania z tego portalu można odnieść wrażenie, że cały internet grafik został załadowany do Pinteresta. Znajdziesz tu aranżacje mieszkań, przykłady realizacji z każdej dziedziny od tatuażu, przez warsztaty majsterkowiczów, strony www, na modzie i jedzeniu skończywszy. Dużo wszystkiego. Istna kopalnia inspiracji.

Podzielona na 29 kategorii pomoże wyszukiwać i kategoryzować własne zbiory, które wystarczy „przypiąć”.  Pinterest to obecnie chyba największe z tego typu miejsce w sieci z tak ogromną liczbą tematów inspiracji. Można wsiąknąć na godziny.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]”Pinterest to wizualna maszyna do odkrywania. Naszą misją jest pomagać Ci odkrywać i robić to, co kochasz.”[/perfectpullquote]

pinterest

Więcej inspiracji

Jeśli jesteś głodny większej ilości inspiracji to zobacz  wcześniejsze inspirujące miejsca w sieci we wpisie Kopalnia inspiracji #01 .

Scroll to Top