Image

Kopalnia inspiracji #01

3
min czytania

Inspirować można się na wiele sposobów. Słuchając muzyki, na spacerach, na spotkaniach, oglądając dokonania innych. Wszystko to ogromna kopalnia inspiracji. Tym ostatnim zagadnieniem zajmiemy się dziś.

Poniżej trzy przykłady miejsc w sieci, które są przykładem, jak można mieć pomysł, projektować i realizować.

Kopalnia inspiracji – definicja

Pod pojęciem kopalni inspiracji rozumiem miejsce gdzieś nieopodal, które zawiera przykłady, wytyczne, realizacje, koncepcje, kolory, kształty, formy mogące pobudzić do kreatywności. Odpowiednio wydobywając wartości z takiej kopalni, można stworzyć nową wartość, która oprócz tego, że stanie się nowym produktem, to może stać się kolejną inspiracją.

Behance

Absolutny „Number One” jeśli chodzi o realizacje z dziedziny projektowania i designu. Projektanci, studia i agencje różnych dziedzin tworzą w serwisie Behance swoje portfolio realizacji, pokazując jednocześnie całemu światu swoją twórczość. Swoje miejsce mają tu także szkoły projektowe, galerie i organizacje. Znaleźć tu można wszystko to, co można zaprojektować- od wizytówki, przez strony www i animacje wideo, po  zdjęcia, opakowania produktów i wystroje sklepów. Istna kopalnia inspiracji dla designerów. Wszystko po to, by stworzyć miejsce do przekazywania kreatywności łamiące bariery między talentem, a możliwościami.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Misja Behance: „Umożliwiać kreatywnemu światu realizowanie jego twórczych koncepcji.”[/perfectpullquote]

.

portal behance

Kickstarter

Platforma crowdfundingowa pomagająca twórcom na prezentowaniu światu swoich pomysłów i produktów, a odbiorcom na ich wspieraniu. Jest to jedno z największych tego typu miejsc w sieci.

Początkowo prezentowane projekty koncepcyjne, mogą stać się używanymi powszechnie urządzeniami czy narzędziami. Realne wprawcie w postaci dobrowolnych wpłat jakie otrzymują twórcy, pozwala rozwijać ich pomysły i realizować twórcze pasje, jednocześnie pomagając innym swoimi produktami.

Spośród wielu dziedzin na Kickstarter można znaleźć koncepcje i produkty ze wszystkich dziedzin życia począwszy od elektroniki i medycyny, przez fotografię i muzykę, na sporcie, jedzeniu, tańcu i modzie skończywszy. To ogromna kopalnia inspiracji w tworzeniu produktów i  potencjalnych przyszłych usług.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Misja Kickstartera: „Pomagać ożywić kreatywne projekty.”[/perfectpullquote]

portal kickstarter

Yanko Design

Jak pisze o sobie portal Yanko Design: „Jesteśmy czasopismem internetowym poświęconym najlepszym międzynarodowym projektom produktów.” Trudno się z tym nie zgodzić. Prezentowane projekty z wielu dziedzin, często bardzo futurystyczne mogą stać się drogowskazem dla designerów i twórców, a niektóre zrewolucjonizują kiedyś nasze życie.

Realistyczne wizualizacje i grafiki 3D prezentują rozwiązania, na które jeszcze lata dane nam będzie czekać, ale już dziś pobudzają wyobraźnię. Wśród koncepcji pojazdów przyszłości, domów, mieszkań, gadżetów i elektroniki przedziera się przesłanie ekologii, prostoty i designu.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]”Mamy pasję do nowych, innowacyjnych, unikalnych i nieodkrytych. Z naszymi oczami mocno koncentrujemy się na przyszłości.”[/perfectpullquote]

portal yanko design

Więcej inspiracji

Dodatkowym bodźcem inspiracji mogą być wystąpienia motywacyjne. Zobacz  we wpisie Wystąpienia motywacyjne  jak robią to niesamowici prelegenci.

Scroll to Top