pracownik biurowy w słuchawkach

Muzyka do pracy

2
min czytania

Jest wszędzie. W samochodzie, w sklepie, u fryzjera, w biurze, w domu. Jak ją wybieramy, czego słuchamy w pracy i dlaczego?

Wszystko mi jedno

Często stosowana w miejscach pracy zbiorowej czyli np. w biurach. O tym czego słuchamy, zależy zazwyczaj od pierwszej osoby, która przyjdzie do biura i włączy muzykę.

Możliwości jest kilka:

  • stacja radiowa lokalna
  • muzyka z płyty
  • muzyka z komputera z dysku
  • stacja radiowa internetowa (zagraniczna lub krajowa)
  • streaming audio z portali
  • muzyka z portali wideo

Jesteś skazany wtedy na to, co akurat jest włączone. Nawet jeśli zmienimy rodzaj muzyki, to i tak nie wszystkim się spodoba. Podczas słuchania stacji radiowej lokalnej narażeni jesteśmy na słuchanie ograniczonej ilości utworów zawartej w ramówce stacji.

Ucieczka od zgiełku

W sytuacji gdy Twoja praca wymaga skupienia, a zewnętrzny hałas uniemożliwia Ci pracę np. w głośnym biurze, najlepszym rozwiązaniem są słuchawki nauszne i ulubiona muzyka.

Nie dosyć, że odcinasz się od otoczenia i skupiasz na swoim zajęciu to jeszcze stymulujesz lepszą pracę słuchając tego, na co masz największą ochotę, choć w zasadzie cel został już osiągnięty, ponieważ nie słychać odgłosów otoczenia, więc muzyka jakiej słuchasz ma drugorzędne znaczenie.

Jedyne natchnienie

Niektóre osoby są w stanie się skupić lub zrelaksować tylko w określonych warunkach. I tu jednym z warunków jest oczywiście muzyka. Zazwyczaj na słuchawkach i to nie byle jakich.

Przeczytaj artykuł o tym jak podarować dobre słuchawki w prezencie.

Metoda sprawdza się zarówno w pracy biurowej, tak i podczas biegania, czy nawet sprzątania. Tutaj kluczem do sukcesu jest ulubiony rodzaj muzyki.

Przypadek nie ma tu racji bytu. Albo jest to, co lubisz, albo nie ma pracy. Jednych motywuje i uspokaja muzyka klasyczna,  innych mocne brzemienia rockowe lub metalowe, a innych rytmiczne nuty muzyki tanecznej.

Dla każdego coś miłego

Niedawno jeszcze używanie słuchawek w biurach mogło być uznawane za izolację od pracy czy kolegów. Dziś staje się dodatkiem uzupełniającym kreatywną i produktywną pracę.

Bo jeśli moją pracę wzbogaca coś,czego słucham i jeszcze jestem bardziej wydajny to… SŁUCHAWKI DLA WSZYSTKICH!

Scroll to Top