Fakty i mity

Wokół projektowania, reklamy, gadżetów i klientów narosło wiele mitów, bardzo chętnie i powszechnie powtarzanych. Utrwalają one nieprawdziwe informacje, które szkodzą przede wszystkim klientom, ale również projektantom i całej branży.

social media

Każdy może prowadzić Fun Page w social media

Fakt. Każdy może, ale nie każdy powinien. Publikowane treści w mediach społecznościowych powinny być przygotowane w odpowiedni sposób dostosowany do grupy docelowej, z właściwą grafiką i we własciwym czasie. Odpadają przypadkowe publikacje i nieprzemyślane udostępnienia.

MARKETING

#01

wizytówka

Wizytówki nie muszą być ładne

Fakt. Nie muszą, ale powinny. Najważniejsze, żeby wizytówka była czytelna. W wersji minimalistycznej może zawierać jedynie numer telefonu i to może wystarczyć jeśli wręcza się ją w sytuacji wyjątkowej przez wyjątkową osobę. W każdej innej sytuacji imię i nawisko już wystarcza. Oczywiście wizytówki firmowe powiny zawierać także logo firmy, stanowisko osoby, adres poczty elektroniczej i najlepiej adres firmy. Dobrą praktyką jest również adres strony www.

PROJEKTOWANIE

#02

Folder reklamowy można zrobić w godzinę

Mit. Do zaprojektowania dowolnej formy graficznej potrzba trochę więcej czasu. Zawsze wchodzi w to przygotowanie koncepcji, utworzenie szablonu dokumnetu, opracowanie warstwy tekstowej, opracowanie grafiki, testy czytelności, poprawki, eksport do pliku. Jeśli pominie się jakiś etap, by zaoszczędzić na czasie to traci zawsze zamawiający.

PROJEKTOWANIE

#03

Rebranding jest dla większych firm

Fakt. Rebranding ma na celu odświeżenie wizerunku marki. Firmy które istnieją długo na rynku mają więcej do zaoferowania przy odświeżeniu. Mogą pokazać nową jakość, nowe podejście do klienta, nowe usługi. Wymaga to jednak ogromnej uwagii analizy stanu firmy.

PROJEKTOWANIE

#04