Nagradzanie (pracownika)

Zrobiłeś coś dobrego dla siebie lub firmy? Jest efekt Twojej długo oczekiwanej pracy? Nagradzaj się!

Nie musisz być maszyną do wykonywania zadań

Jesteś człowiekiem i masz prawo czuć się dobrze jeśli coś ci się uda. Możesz zostać oceniony dobrze przez przełożonego lub doceniony przez pracodawcę. A jeśli działasz na własny rachunek to przede wszystkim możesz przybić sobie samemu „piątkę”. Nie będzie to to samo co nagroda finansowa czy wycieczka na Rodos, ale na pewno poczujesz satysfakcję.

Jesteś osobą ambitną, konsekwentną i pracowitą więc należy ci się nagroda. 

Nagradzaj się małymi rzeczami

Niech to będzie coś na co zwykle nie wydajesz pieniędzy – na co nie masz czasu, coś co da ci chwilę radości i odprężenia.

Może to być ulubiona kawa w ulubionej kawiarni lub ogromny deser lodowy, wybrany branżowy magazyn z salonu prasowego, książka, wyjście do kina (nawet samemu), film na dvd, płyta muzyczna…

Wartość nagrody stanowi sama nagroda. 

Jeśli wyznaczysz sobie cele i uda ci się je zrealizować to już będzie powód do dumy. Mała nagroda zafundowana sobie raz na jakiś czas doda ci energii do kolejnych wyzwań.

Uwaga na sidła

Nie popadaj w samozachwyt za każdym razem gdy uda ci się wysłać maila z ofertą lub przyjąć zlecenie. Mądrze operuj motywatorami w postaci nagród. Bo jakbyś się czuł, gdyby codziennie szef klepał cię po plecach mówiąc: „świetny mail, tak trzymać”.

Motywuj się i zdobywaj swoje własne szczyty. Powodzenia!