Kopalnia inspiracji #01

Inspirować można się na wiele sposobów. Słuchając muzyki, na spacerach, na spotkaniach, oglądając dokonania innych. Wszystko to ogromna kopalnia inspiracji. Tym ostatnim zagadnieniem zajmiemy się dziś.

Poniżej trzy przykłady miejsc w sieci, które są przykładem, jak można mieć pomysł, projektować i realizować.

Kopalnia inspiracji – definicja

Pod pojęciem kopalni inspiracji rozumiem miejsce gdzieś nieopodal, które zawiera przykłady, wytyczne, realizacje, koncepcje, kolory, kształty, formy mogące pobudzić do kreatywności. Odpowiednio wydobywając wartości z takiej kopalni, można stworzyć nową wartość, która oprócz tego, że stanie się nowym produktem, to może stać się kolejną inspiracją.

Behance

Absolutny „Number One” jeśli chodzi o realizacje z dziedziny projektowania i designu. Projektanci, studia i agencje różnych dziedzin tworzą w serwisie Behance swoje portfolio realizacji, pokazując jednocześnie całemu światu swoją twórczość. Swoje miejsce mają tu także szkoły projektowe, galerie i organizacje. Znaleźć tu można wszystko to, co można zaprojektować- od wizytówki, przez strony www i animacje wideo, po  zdjęcia, opakowania produktów i wystroje sklepów. Istna kopalnia inspiracji dla designerów. Wszystko po to, by stworzyć miejsce do przekazywania kreatywności łamiące bariery między talentem, a możliwościami.

Misja Behance: „Umożliwiać kreatywnemu światu realizowanie jego twórczych koncepcji.”

.

portal behance

 

 

Kickstarter

Platforma crowdfundingowa pomagająca twórcom na prezentowaniu światu swoich pomysłów i produktów, a odbiorcom na ich wspieraniu. Jest to jedno z największych tego typu miejsc w sieci.

Początkowo prezentowane projekty koncepcyjne, mogą stać się używanymi powszechnie urządzeniami czy narzędziami. Realne wprawcie w postaci dobrowolnych wpłat jakie otrzymują twórcy, pozwala rozwijać ich pomysły i realizować twórcze pasje, jednocześnie pomagając innym swoimi produktami.

Spośród wielu dziedzin na Kickstarter można znaleźć koncepcje i produkty ze wszystkich dziedzin życia począwszy od elektroniki i medycyny, przez fotografię i muzykę, na sporcie, jedzeniu, tańcu i modzie skończywszy. To ogromna kopalnia inspiracji w tworzeniu produktów i  potencjalnych przyszłych usług.

Misja Kickstartera: „Pomagać ożywić kreatywne projekty.”

portal kickstarter

Yanko Design

Jak pisze o sobie portal Yanko Design: „Jesteśmy czasopismem internetowym poświęconym najlepszym międzynarodowym projektom produktów.” Trudno się z tym nie zgodzić. Prezentowane projekty z wielu dziedzin, często bardzo futurystyczne mogą stać się drogowskazem dla designerów i twórców, a niektóre zrewolucjonizują kiedyś nasze życie.

Realistyczne wizualizacje i grafiki 3D prezentują rozwiązania, na które jeszcze lata dane nam będzie czekać, ale już dziś pobudzają wyobraźnię. Wśród koncepcji pojazdów przyszłości, domów, mieszkań, gadżetów i elektroniki przedziera się przesłanie ekologii, prostoty i designu.

„Mamy pasję do nowych, innowacyjnych, unikalnych i nieodkrytych. Z naszymi oczami mocno koncentrujemy się na przyszłości.”

portal yanko design

 

 

Więcej inspiracji

Dodatkowym bodźcem inspiracji mogą być wystąpienia motywacyjne. Zobacz  we wpisie Wystąpienia motywacyjne  jak robią to niesamowici prelegenci.